Smiley faceEkoPro.lt - Patarimai ir ekologijos naujienos iš viso pasaulio

Ekonomiško ir Ekologinio Automobilio Ypatumai

Ekologinės mašinos tampa vis populiaresnės – jos ne tik turi mažiau poveikio aplinkai, bet ir taupo degalus. Tačiau, kaip teigia automobilių nuomos punkto begis.lt direktorius, netinkamai eksploatuojami automobiliai, nėra tokie ekonomiškai kaip gali pasirodyti. Kartu su begis.lt mes parengėme rekomendacijas, kaip sumažinti degalų sąnaudas ekologiškiems automobiliams.

Pažymėtina, kad Lietuvoje  apie 60 proc. Ekologinio automobilio pirkėjų yra vyrai. Verta paminėti, kad ekologinės mašinos nauda klientui ne tik mažina poveikį aplinkai, bet ir mažina degalų sąnaudas (jeigu automobilis turi ir elektrinį ir benzininį variklį).

Ekologiško Automobilio Nauda

Stilius yra svarbus

„Ford Focus“, „Kia Cee’d“ ir „Opel Insignia“ yra ECO Class automobilių rūšis, kurie nėra elektromobiliai, tačiau jie taip pat atstovauja ekologinių automobilių dalį.

Tačiau dauguma žmonių visų pirmiausia renkasi automobilį pagal savo pajamas, modelį, galingumą ir tik tuomet atsižvelgia į ekologijos poveikį.

Įsigijus ekologišką automobilį ir siekiant sutaupyti papildomą dalį pinigų kurui reikia būti atsargiam. Piktnaudžiaujant net ekologiškiausiu automobiliu, tai vis tiek nebus ekonomiškas automobilis, sako begis.lt direktorius. „Ekologinės ir ekonominės vairavimo sąvokos yra glaudžiai susijusios. Sumažintas degalų suvartojimas tikrai reiškia švaresnį orą ir sumažins išmetamo CO2 kiekį „.

Tuo pačiu pašnekovas pabrėžia, kad, atsižvelgiant į ekonominio vairavimo principus, svarbus yra vairavimo stilius ir techninė transporto priemonės būklė. “ Jeigu vairavimo stilius bus agresyvus, vairavimas neabejotinai nebus toks ekonomiškas, kaip vairavimas sklandžiai ir tolygiai, net jei automobilis bus gerai prižiūrimas.

Kaip saugiai ir ekonomiškai vairuoti automobiį?

Tinkamas pavarų pasirinkimas ir variklio apsukų skaičius

Kuro taupymo raktas yra pavarų ir variklio apsukų pasirinkimas.

Mažiausias degalų suvartojimas yra pasiekiamas pasirinkus kuo didesnę galimą pavarą ir stabilų variklio greitį.

Ištyrus savo automobilio ypatumus, galite rasti optimalų pavarų perjungimo režimą, kuris atitinka ekonomikos vairavimo principus.

Įjungus penktąją pavarą jau 60-70 km / h, galima sutaupyti pakankamai daug degalų. Svarbu prisiminti, kad važiavimas yra neekonomiškas, kai variklio apsukų skaičius viršija 3000 per minutę.

Padangų slėgis

Sumažintas padangų slėgis padidina važiavimo pasipriešinimą. Slėgio neatitikimas komplikuoja automobilio valdymą, kuris neigiamai veikia vairavimo saugumą. Normalaus automobilio įprastas padangų slėgis, priklausomai nuo modelio, yra nuo 1,7 iki 2,5 atmosferos.

Kuo minkštesnė padanga, tuo didesnis pasipriešinimas riedėjimui. Nors aukštas slėgis 1,2 atmosferos atrodo tinkamas įprastam vairavimui, jis gali padidinti degalų sąnaudas apie litrą. Padidėjęs slėgis neigiamai veikia ratus ir sunku vairuoti.

Tad, ekologiškas automobilis nebūtinai turi būti varomas elektras. Jūsų automobilis taip pat gali būti ekologiškas nepriklausomai nuo markės ir kuro. Ekologija slypi saugiame automobilio vairavime ir tinkamoje jo priežiūroje.