Smiley faceEkoPro.lt - Patarimai ir ekologijos naujienos iš viso pasaulio

Ekologiškų automobilių nauda

Automobilių savininkai pasirinko ekologiškus automobilius dėl aplinkosaugos, politinių ir pinigų taupymo priežasčių. Ekologiški automobiliai yra gana nauji rinkoje, tačiau vairuotojai greitai gauna daug naudos, kurią siūlo ekologiški automobiliai.

Skaitykite toliau mūsų straipsnį, kad sužinotumėte apie kai kokias naudas mes kalbame, kurias suteikia ekologiški automobiliai.

Ekologiškų automobilių privalumai

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl vairuotojai pasirenka ekologiškus automobilius, – taupyti pinigus, kurį įprastai išleidžia benzinui ar dyzelinui. Šiais laikais kuras Lietuvoje nėra pati pigiausia prakės, todėl žmonės geriau taupo arba siekia užsidirbti pinigų, kad įsigytų ekologišką automobilį, kurio kuro sąnaudos būtų ženkliai mažesnės arba jų visai nebūtų. Hibridinių automobilių savininkai aplanko degalines daug mažiau kartų nei vairuotojai su standartinėmis transporto priemonėmis.

Pavyzdžiui, palyginame du vidutinio dydžio automobilius, 2012 m. Toyota Prius ir Opel Insignia. Prius automobilis yra hibridinis automobilis, o Insignia yra palyginti efektyvus benzininis ar dyzeliu varomas automobilis. 2012 m. gamybos Toyota Prius naudoja apie 4 l/100 km, o 2012 m. Insignia naudoja apie 8 l/100 km. Apskaičiuota, kad Prius metinės degalų sąnaudos siekia apie 1000 eurų, o Insignia metinės degalų sąnaudos yra apie 1900 eurų įprastiniam vairuotojui. Vairuodamas ekologišką automobilį, vairuotojas kiekvienais metais gali sutaupyti apie 40 procentų kuro sąnaudų. O čia mes tik kalbame apie hibridines transporto priemones. Naudodami mažiau kuro, ekologiški automobiliai taip pat padės pasaulio šalims tapti labiau savarankiškoms, kadangi sumažės paklauso naftos produktams.

O ką jau kalbėti apie visiškai elektrines transporto priemones.

Elektrinė transporto priemonė yra unikali, nes vairuotojui niekada nereikia aplankyti degalinių, na nebent nusipirkti kavos. Jie gali įkrauti savo automobilius namuose ar darbe, o įkrovimas trunka kelias valandas ar ilgiau, tačiau jei yra galimybę sustokite prie greitojo užpildymo stočių ir veiksmas atsižvelgiant į sugaištą laiką beveik susilygins su degalinėmis. Vairuotojai gali įkrauti savo elektrinius automobilius iki pilno galingumo per 10 – 20 minučių, tai priklauso nuo automobilio markės, bei įkrovimo stotelės Vairuotojai, kurie pasirenka krovimą namuose, gali net pasirinkti naudoti saulės energiją ar kitas atsinaujinančios energijos technologijas, kad įkrautų savo transporto priemonę.

Ekologiski-automobiliai-Lietuvoje

Visuose ekologiškuose automobiliuose įrengtos sistemos kurias padeda naudoti mažiau benzino ar dyzelino, arba jo išvis nenaudoti, o tokiu būdu, taip pat padeda aplinkai mažinant teršalus, patenkančius į atmosferą. Vairuotojai, kurie įsigyja naujas ekologiškas transporto priemones, gali gauti mokesčių lengvatas dėl šių automobilių naudos aplinkai. Tarkime Lietuvoje visiškai elektriniai automobiliai gali statyti visose apmokestintose vietose nemokamai. Kai kuriose vietose netgi siūlomos specialios automobilių stovėjimo vietos ekologiškiems automobiliams.. Kai kuriose vietovėse ekologiškos transporto priemonės taip pat gali važiuoti viešajam transportui skirtu keliu, net jei transporto priemonėje yra tik vienas asmuo. Tai gali sumažinti vairuotojo važiavimo laiką išvengiant spūsčių.

Kitaip tariant, ekologiški automobiliai skatina miesto ekologiją, neteršia aplinkos, suteikia daugybe privilegijų vairuotojams, tačiau problema ta, kad silpnesnėse ekonomiškai šalyse yra sunkiai įperkami.