Smiley faceEkoPro.lt - Patarimai ir ekologijos naujienos iš viso pasaulio

Ekolgiškiausi miestai pasaulyje

Siūlant gausius dviračių takus ir klestinčias ūkininkų rinkas siekiant užtikrinti švaresnį orą, miesto aplinkosaugos pastangos ne tik padeda planetai, bet ir naudingos gyventojams.

Remdamiesi atliktais ekologijos Žurnalistų bei mokslininkų tyrimais, pristatysime jums, pačius ekologiškiausius pasaulio miestus.

Skirtingos miesto zonos turi skirtingas tvarumo stipriąsias puses, todėl mes kalbėjome su gyventojais aukščiausiuose miestuose visame pasaulyje, kad sužinotume, kas jose gyvena.

5 ekologiškiausi miestai

Vankuveris, Britų Kolumbija

Palyginti su kitais savo dydžiu esančiais miestais, Vankuveris neįtikėtinai gerai išnaudoja CO2 išmetimą ir oro kokybę, iš dalies dėl to, kad didžiausias dėmesys skiriamas ekologinei energijai ir hidroenergijos naudojimui. Vankuveris įsipareigojo iki 2020 m. 33% sumažinti emisiją.

Šis įsipareigojimas nenuostabus gyventojams. Nuo 1960-ųjų Vankuveryje gyvena ekologinė kontrastinė kultūra ir visame pasaulyje pripažįstama. Vankuveryje stovi kalnų bokštas virš miesto. Tai visiems gyventojams primena, koks didelis ir ekologiškas yra šis miestas.

Daugybė kitų Vankuverio apylinkių yra ekologiškos. Didelis dviračių maršrutų tinklas leidžia lengvai nuvažiuoti miestą,.

Kuritiba, Brazilija

Iš visų Pietų Amerikos miestų tik Kuritiba pagal balus viršija vidutinį ekologijos reitingą. Kai 1960-ųjų dešimtmetyje pastatė vieną didžiausių planetos greitojo tranzito autobusų sistemą ir 1980-ųjų dešimtmetį sukūrė pasaulinę perdirbimo programą, pietinis Brazilijos miestas ir toliau yra įvardijamas kaip puikus pavyzdys aplinką saugojančio miesto. Tiesą sakant, sunkus viešojo transporto naudojimas reiškia, kad Kuritiba turi vieną iš aukščiausių oro kokybės savybių indeksą.

Nors Kuritiba miestas planuoja statyti metro sistemą ir papildomus 300 km dviračių maršrutus, projektai yra brangūs ir miestui reikia daugiau lėšų, kad juos užbaigtų. Vis dėlto, palyginti su kitais regiono miestais, Kuritiba yra puikus.

Kopenhaga, Danija

Nors kiti Skandinavijos miestai Oslas ir Stokholmas yra arti gero ekologijos lygio, Kopenhaga yra nuolatinis Europos žaliasis miestas, taip jį įvardija ekspertai. Beveik 30 proc. gyventojų važinėja viešuoju transportu ir daugiau nei 50 proc. reguliariai važiuoja dviračiu. Dėl šios priežasties Kopenhagoje yra labai mažas CO2 išmetimas miestui.

Nors visas miestas yra tinkamas dviračiams, Kopenhagos gyventojai, be savo meilės važiuoti dviračiu, aistringai rūpinasi perdirbimu ir kompostu, taip pat elektros ir šilumos išsaugojimu. Danai mato gamtą kaip šventą prieglobstį. Kaip danai sako: „mes darome viską, kad galėtume rūpintis gamta, kurią turime miestuose bei aplinkui.“

San Franciskas, Kalifornija

San Francisko yra suteikiamas Šiaurės Amerikos žaliojo miesto titulas. Miestas turi ilgą aplinkos saugojimo istoriją.. San Franciske yra 77 proc. atliekų perdirbimo lygis, vienas iš didžiausių pasaulyje, kuris tapo toks didelis per miesto naujus įstatymus, pagal kuriuos atskiriamos perdirbamos ir kompostuojamos medžiagos iš reguliarių šiukšlių.

Keiptaunas, Pietų Afrika

Antras pagal dydį Pietų Afrikos miestas yra vienas didžiausių aplinkosaugos veiksnių Afrikoje, iš dalies skatinantis daugiau energijos taupymo ir  atsinaujinančių išteklių naudojimo. 2008 m. Keiptaunas pradėjo naudoti energiją iš šalies pirmųjų komercinių vėjo jėgainių, o dabar siekia iki 2020 m. Gauti 10 proc. visos savo energijos iš atsinaujinančių šaltinių.

Šios pastangos transformuoja gyvenimą mieste. Dviračių maršrutai tampa prieinami, ūkininkų rinkos yra labai populiarios, o virėjai neabejotinai pritraukia už žaliavų tiekimą ir vietos gamybos. Vis dėlto, miestas galėtų padaryti daugiau, kad pagerintų viešojo transporto ekologiją ir užkirstų kelią elektros energijos trūkumui, kuris tampa vis dažnesnis.

Kiekvienas miestas pasaulyje tikisi ir planuoji papulti į ekologiškiausių miestų ratą, tačiau toks tikslas reikalauja itin didelių investicijų bei geros ekonomikos mieste.